• Kategori Yönetimi

  Sadece yetkili kullanıcılarınızın / çalışanlarınızın görebileceği ve kullanabilecekleri paneldir.

   


  Sembolü ile panelde görüntülenen kategori yönetim ikonuna tıklandığında, yeni kategori girişi, sürükle bırak teknolojisi ile sıralamalarının yapılabileceği, yeniden adlandırılabileceği ve hatta o kategoriye ürün girilirken filtrelerin veya ürün kayıt formunu iliştirebilecekleri kontrol panel sayfasıdır.

   

   

  Yetkili kullanıcı Kategoriler ikonuna ilk tıkladığı anda aşağıdaki ekran ile karşılanacaktır. 
  (Sisteminizde kayıtlı kategorilere göre değişiklik göstermektedir.)

  İlk ekranda gireceğiniz kategorilerin hepsi Ana Kategori olarak nitelendirilen kategori türleridir, buradaki text alanında her satıra girilen isimler sisteminizde ayrı bir kategori olarak gösterilecektir, böylece satırlarca girilen kategori adları bir tıklama ile sisteminizde yer alacaktır.

  Sisteminizi çok hızlı bir şekilde kullanıma açmış veya yönetimdeki bir sistemi çok daha hızlı güncelleme ve değiştirme olanağına sahip olacaksınız.

  Toplu kategori giriş örneği aşağıdaki gibidir;

  Ana Kategori(leri) Gir Butonuna tıkladığınız anda tüm kategoriler sisteminizde kullanıma hazır olacaktır. Böylece yüzlerce kategoriyi tek adımda sisteminizde tanımlayabilirsiniz.

  Eklediğimiz bu kategorilerin sıralamasını değiştirmek için sadece mouse ile tutup istediğimiz sıraya götürüp bırakmamız yeterli olacaktır. DizelWEB sistem geriye kalan tüm hiyerarşi işlemlerini sizin için arka planda halledecek ve veritabanını yapılandıracaktır.

  Burada, biraz önce eklediğimiz "Ana Kategori 4" ü mouse ile tuttuk.

  Kategoriyi bıraktığımız anda, ziyaretçileriniz sitenizde kategorileri anında bu sıralamada göreceklerdir. 

   

  Alt Kategori Oluşturma & Yönetimi

  Öncelikle iç içe sonsuza kadar kategori oluşturma hakkınızın olduğunu bilmeniz gerekmektedir, bir kategoriye alt kategori oluşturmadan önce o kategoriye tıklamanız ve toplu kategori giriş alanına her satıra bir kategori gelecek şekilde Alt Kategorileri girmeniz ve kaydet butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

  Yukarıdaki örnek ile devam edelim; Ana Kategori 4 kategorisine Alt Kategoriler girelim. Bunun için öncelikle Ana Kategori 4 kategorisine tıklayalım ve Alt Kategorileri giriş alanımıza yazalım.

  Alk Kategori(leri) Gir butonuna tıladığımız anda ise; 

  Alt kategoriler "Ana Kategori 4" ün altında sıralanmış şekilde karşınıza gelecektir. Bir kategoriye ait alt kategorilerde kendi içlerinde mouse ile sürükle bırak teknolojisi ile sıralanabilmektedir.

  Alt kategorilere ait alt kategori girilmek istendiğinde yine o kategoriye tıklayıp kategori adlarını toplu giriş alanına yazmanız ve kaydetmeniz yeterli olacaktır.

  Bu işlem daha önce bahsedildiği gibi sınırsız olarak yapılabilmektedir.